top of page
Astrologia_zdjecie_edited.jpg

Astrologia

"Cokolwiek rodzi się w określonym momencie czasu i przestrzeni, posiada jakości tego momentu czasu i przestrzeni" C.G. Jung.

 

Carl Gustaw Jung, twórca współczesnej psychoterapii, sam obliczał i analizował horoskopy swoich pacjentów. Uważał astrologię za cenne narzędzie do zrozumienia człowieka. W jednym ze swoich tekstów napisał: „Kiedy przychodzi do mnie pacjent i nie wiem, co z nim zrobić, to sprawdzam jego horoskop i wtedy mam go jak na dłoni”.

 

Astrologia jest starożytnym systemem wiedzy o człowieku, którego początki sięgają kilku tysięcy lat. Wiele kultur w historii ludzkości zwracało uwagę na korelacje pomiędzy gwiazdami, planetami i sektorami nieba, a życiem człowieka i tym, co się dzieje na naszej planecie. Starożytni Majowie, Chińczycy, Hindusi – rozwinęli swoje własne systemy analizy astrologicznej. Nasza, tzw. zachodnia astrologia sięga swoimi korzeniami starożytnej Mezopotamii, gdzie Babilończycy, już 2 tysiące lat p.n.e. byli w posiadaniu wiedzy i obliczeń astronomicznych, które nasza współczesna nauka osiągnęła zaledwie parę dziesiątek lat temu. To oni podzielili niebo na 12 znaków zodiaku i nadali im znane do dzisiaj nazwy. Z Babilonii system ten dotarł i rozwijał się najpierw w starożytnym Egipcie, Grecji, Rzymie, w świecie arabskim oraz w Europie i obecnie w całym współczesnym świecie.

 

Do sporządzenia horoskopu potrzebna jest data, miejsce i godzina urodzenia, jest to bowiem mapa nieba na moment i miejsce urodzin. Jako przykład, zamieściłem na zdjęciu obok mój własny horoskop. Na podstawie analizy takiej właśnie mapy nieba, astrolog może określić wygląd, charakter i przeznaczenie człowieka.

 

Czy wszystko jest już zapisane w naszym horoskopie, czyli w planetach i w gwiazdach nad nami? Czy nasze życie jest już z góry zdeterminowane w momencie urodzenia? Odpowiedź na to pytanie brzmi: i tak, i nie. Tak - dlatego, że cała nasza przeszłość i przyszłość jest zapisana w gwiazdach. Nie – dlatego, że istnieje prawo natury, które daje nam wolną wolę, zgodnie z którym mamy możliwość sami kierować naszym życiem i naszym losem. W praktyce jednak większość z nas korzysta z wolnej woli tylko w niewielkim stopniu, za to wykonujemy prawie dokładnie to, co jest zapisane w gwiazdach. Dlaczego tak się dzieje? Wolność wyboru drogi życiowej jest wprost proporcjonalna do stanu świadomości człowieka. Im większa świadomość, tym większa wolność. Niestety, przeciętny człowiek ważne życiowe decyzje podejmuje zwykle pod wpływem emocji. A emocje wykluczają świadomość. Są nieliczni ludzie, którzy nie zależą od swojego horoskopu, są to mistrzowie duchowi, którzy osiągnęli odpowiednio wysoki poziom świadomości.

 

Dla mnie astrologia jest narzędziem, które pomaga zrozumieć, czy człowiek znajduje się na właściwej ścieżce i czy realizuje cel podroży swojej duszy. W horoskopie widać nasze przeznaczenie i główne lekcje, główne tematy, które są tematem naszego życia. 

 

Prowadzę konsultacje astrologiczne w języku polskim, rosyjskim lub angielskim. Zapraszam do mojego gabinetu w Warszawie, ale także online, przez internet. Taka konsultacja jest w cenie 800 zł, trwa ok. 2 godzin i zwykle obejmuje:

- analizę horoskopu urodzeniowego, jego potencjałów i słabych stron odnośnie różnych obszarów naszego życia (zdrowia, pracy, kariery, pieniędzy, rodziny, związków partnerskich i relacji z ludźmi, talentów, itd.),

- analizę karmiczną horoskopu, w tym wyjaśnienie wpływu poprzednich wcieleń na potencjał energetyczny w obecnym życiu,

- prognozę na najbliższy okres, z reguły na najbliższy rok lub dwa, z uwzględnieniem korzystnych lub niekorzystnych okresów dla podejmowania określonych życiowych działań.

 

W ramach konsultacji możemy przeanalizować również inne dodatkowe zagadnienia, takie jak wyznaczanie korzystnych momentów dla rozpoczynania życiowych przedsięwzięć, jak np. ślub, założenie firmy, inwestycje, kupno lub sprzedaż, podróże, i wiele innych.

Mogę wyznaczyć również miejsce tzw. relokacji urodzinowej. Raz w roku Słońce w drodze po ekliptyce (widzianej z perspektywy obserwatora na Ziemi) wraca na określony stopień ekliptyki, w którym było w momencie urodzin człowieka. Horoskop obliczony na ten moment jest prognozą na najbliższy rok, czyli do następnych astrologicznych urodzin. Zmieniając miejsce swojego pobytu na kuli ziemskiej na moment urodzin możemy proaktywnie skierować energię danego roku na określony obszar naszego życia, który w danej chwili wymaga uwagi. Robi się to po to, żeby osiągnąć progres, na przykład w karierze lub zmienić sytuację w życiu osobistym, albo po to, żeby uniknąć negatywnych sytuacji, na przykład w obszarze zdrowia.

 

Astrolog może także odpowiadać na konkretne pytania. Tak samo jak człowiek lub firma rodzi się w określonym miejscu i czasie, tak samo pytanie zostaje zadane w określonym momencie czasu i przestrzeni. Często w trakcie konsultacji, kiedy klient zadaje mi konkretne pytanie, wtedy robię horoskop na moment zadania pytania i jestem w stanie odpowiedzieć na wiele zwyczajnych, życiowych tematów i pytań, których w horoskopie urodzinowym nie widać. 

 

Inną, bardzo popularną w trakcie moich konsultacji techniką jest horoskop partnerski. Mogę porównać horoskop klienta z partnerem, dzieckiem, rodzicem, przyjacielem, partnerem biznesowym. Takie porównanie pomaga znaleźć punkty wspólne, a także te konfliktowe i może być pomocne w wyborze jak dalej radzić sobie w danej relacji.

 

Jeśli potrzebujesz podpowiedzi na swojej życiowej ścieżce, szukasz porady w podjęciu decyzji, lub po prostu chcesz porozmawiać na temat swojego życiowego przeznaczenia, to zapraszam na konsultację.

bottom of page