top of page
A7707%20int_edited.png

Kundalini Joga i Uzdrawianie w Medytacji

Co to jest joga? 

Joga jest systemem rozwoju osobowości i świadomości człowieka. Takich metod rozwoju świadomości jest wiele. Rozwinęły się w każdej kulturze i tradycji: tai-chi, huna, sufizm, szamanizm oraz wiele innych. Także w tradycji słowiańskiej mieliśmy kiedyś takie techniki, ktore jednak w większości zostały zapomniane i znane są do tej pory tylko nielicznym.  

Ja sam zetknąłem się z jogą, kiedy miałem 30 lat, w 1996 roku. Od tego czasu praktykowałem, praktykowałem i… praktykowałem. Próbowałem różnych odmian jogi, aż wreszcie trafiłem na Jogę Kundalini – i to był punkt zwrotny w moim życiu. Regularna, codzienna praktyka i kurs nauczycielski w 2006 roku zmieniły moje życie o 180 stopni. To było tak, jakbym nagle stanął, odwrócił się i poszedł wreszcie we właściwą stronę.

Gdyby nie joga, to prawdopodobnie, nie byłoby mnie już tutaj od dawna. To ciekawa historia, ponieważ właśnie w tym 1996 roku kilka osób, jasnowidzących, niezależnie od siebie, przepowiedziało mi śmierć w wypadku samochodowym. I jestem przekonany, że to właśnie dzięki praktyce jogi i pracy nad sobą, dzięki temu, że zacząłem rozwijać się, swoją świadomość, udało mi się przezwyciężyć swój karmiczny schemat.

Co jeszcze? Joga daje zdrowie. Przede wszystkim fizyczne. Przestajesz chorować i oszczędzasz czas i pieniądze na lekarzach. Potem, w miarę praktyki przychodzi równowaga i harmonia psychiczna. A w miarę dalszej praktyki, przychodzą inne korzyści. Zmienia się twój stan świadomości, stajesz się jednostką wolną, niezależną od systemu. 

Joga to nie są tylko ćwiczenia fizyczne, to jest nauka pracy z energią, nauka koncentracji i medytacji, to jest określony styl życia. Jest techniką, która opiera się na własnej praktyce, na własnym doświadczeniu, w myśl zasady, że gram praktyki wart jest więcej niż tona teorii. Trudno nauczyć się jogi z książek. Dlatego zapraszam cię na moje warsztaty oraz na sesje online.

Informacje o warsztatach znajdziesz w Aktualnościach, a także na moim fanpejdżu na fejsbuku: 

https://www.facebook.com/winskitomasz/

Na moim kanale YouTube znajdziesz także bezpłatne sesje Jogi Kundalini: 

https://www.youtube.com/c/tomaszwinski007

Uzdrawianie w Medytacji:

 

W tradycji jogi praktykowana jest sztuka uzdrawiania, w której wykorzystuje się właściwości projekcji medytacyjnego umysłu. W tej technice healer nie przekazuje pacjentowi żadnej energii, lecz wchodzi w stan głębokiej medytacji, tzw. stan shuniya, czyli stan wewnętrznej ciszy.  Uzdrawianie następuje tylko poprzez wykorzystanie stanu czystej świadomości. Ta technika jest w Jodze Kundalini znana jako Sat Nam Rasayan lub Meditative Healing. Jest techniką bardzo starą i znaną w większości tradycji duchowych. Aż do naszych czasów była to technika hermetycznie strzeżona, utrzymywana w tajemnicy i przekazywana jedynie od mistrza do ucznia. Nauka trwała czasem przez wiele lat, podczas których uczeń, w obecności mistrza, również w ciszy, uczył się osiągać i utrzymywać ten określony stan medytacyjnego umysłu. 

bottom of page